• bilgi@okyanusdent.com
  • 0546 853 79 24

LAMİNA KAPLAMA

LAMİNA

Lamina, diğer bir adıyla yaprak porselen tedavisi, genellikle dişlerde mevcut olan çapraşıklıklar, form bozuklukları, renklenmeler, mine tabakasındaki deformiteler, diş eti estetiği gibi sorunları ortadan kaldırmak amacıyla yapılan bir tedavi yöntemidir.

 

Lamina kaplamalarda temel olarak estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu sorunların giderilmesi amaçlanır. Genellikle dişler hiç kesilmeden uygulanabildiği gibi dişlerin üzerinden 0.3mm kadar bir pürüzlendirme yaparak da uygulanabilmektedir. Laminalar, yani yaprak porselenler, çok ince olmaları ve metal içermemeleri sayesinde gelen ışığın geçmesine imkân tanır. Bu sayede doğal diş gibi görünür ve estetik görünümleri son derece başarılıdır. Kişiye özgü doğru renk ve model çalışması yapılırsa daha doğal bir görüntü oluşur.

 

ZİRKONYUM

Zirkonyum da esasen bir metaldir. Fakat bu metal, beyaz rengi ile diş üzerinde klasik metal destekli porselen kaplamalara oranla daha estetik sonuçlar elde edilmesini sağlar. Zirkonyum tedavisi ile de koruması kaybedilmiş diş dokularının geri kazandırılması amaçlanır.

 

Zirkonyum esaslı porselenler ön dişlerde estetik ve doğal görünüm sağlarken, diğer taraftan da arka dişlerde kullanılabilecek dirençte olmaları sayesinde günümüzde daha çok tercih edilen bir materyaldir. Zirkonyum, özellikle metal alerjisi olanlar için sorunsuz bir altyapı seçeneğidir. Zirkonyum ile yapılan protezler hasta ağzında doğal ve estetik görünüm yaratarak kişilerin yaşam kalitesini artırmaktadır.

Sizi Arayalım

Randevu Formu
Adres
Röntgen Gönder Röntgen Gönder
Telefon


Detaylı bilgi almak ister misiniz?